Home Activity

Activity

 • Ibrahim Ibrahim posted an update 7 months, 2 weeks ago

  تحریم هواوی چرا و چه‌طور وقوع افتاد

  تحریم هواوی ولی تنها مشتریان هواوی در خارج از چین را به نظر نرم‌افزاری پایین تاثیر قرار خواهد داد ; زیرا دولت چین تقریبا هر چیزی را که به گوگل رابطه داراست , غربال نموده است .

  به همین منظور هواوی در گوشی‌هایی که بازار چین عرضه می‌کند یک نسخه از اندروید را به کار می گیرد که از خدمات هواوی , به‌روزرسانی‌های امنیتی و چه بسا دکان اپلیکیشن‌های خویش هواوی به کارگیری می نمایند .

  فرمان تحریم هواوی همینطور هرگونه همکاری دیگر شرکت‌های آمریکایی نظیر اینتل , ان‌ویدیا ( Nvidia ) و کوالکام ( Qualcomm ) را با هواوی منع خواهد کرد .

  هواوی من جمله معدود شرکت‌هایی است که سی‌پی‌یو یا به‌طور دقیق SOCهای مخصوص خویش را برای استعمال در گوشی‌ها و تبلت‌های خود می‌سازد و به عنوان مثال نیازی به کمپانی کوالکام ندارد ; البته در دیگر قطعاتی که احتمال دارد خودش نتواند بسازد دیگر نمی‌تواند سراغ
  موبایل برود .

  Huawei Matebook pro

  از آن‌سو هواوی جدیدا شروع به ساخت لپ‌تاپ‌های ویندوزی هم کرده است . سی‌پی‌یو‌های روی لپ‌تاپ‌ها تقریباً همه‌شان یا این که متعلق به اینتل می‌باشند یا این که AMD . همه‌شان نیز از کارت‌های گرافیکی هم پا سی‌پی‌یو ( Intel integrated graphics ) , ان‌ویدیا و AMD به کار گیری می نمایند .

  با تحریم هواوی دیگر هیچ‌کدام از این تولیدکنندگان دردست هواوی نخواهند بود . از آن‌سو هواوی در لپ‌تاپ‌های خویش دیگر نمی‌تواند از سیستم‌عامل ویندوز مایکروسافت استفاده کند .

  همه‌ این‌ها به‌این مضمون‌ که بازار لپ‌تاپ‌های هواوی شاید به‌طور بدون نقص از میان خواهد رفت و سعی هواوی برای ساخت نسخه لینوکس مخصوص خویش نیز بی‌اثر خواهد شد .

  پاسخ هواوی به تحریم‌ها چه بود؟

  در پاسخ به تحریم‌های ایالات متحده , هواوی نیز اعلام نموده است به‌اندازه به کار گیری سه ماه خود قطعه در انبارهایش داراست . چون از قبلی پیش‌بینی می‌کرد که چنین اتفاقی صورت دهد .

  این سه ماه به هواوی فرصت خواهد داد که بتواند تامین‌کنندگان دیگری برای قطعات مورد نیاز خویش بیابد . البته مشخصا نمی‌تواند تامین‌کننده دیگری برای قطعات لپ‌تاپ‌ها بیابد و در سود این بخش هواوی کاملا از بین خواهد رفت .

  از آن‌سو علی‌رغم تجربه هواوی در چین برای توسعه فروشگاه‌ نرم افزار , خدمات امنیتی و دیگر سرویس ها حتمی در اندروید , بعید است که هواوی بتواند یوزرها بیرون از چین را به به کار گیری از این سرویس‌ها راضی کند ; چون همان‌طور که گفتیم چنین چیزی یک اکوسیستم از استفاده کننده و توسعه‌دهنده ساخت می نماید که هر چه چندین یکی طولانی تر باشد , تعداد دیگری نیز ارتقا می یابد .

  Huawei Honor 10

  شاید تولید یک دکان اپلیکیشنی که عملا اپلیکیشن‌هایی گوگل پلی را نسخه برداری نماید و به عنوان مثال اپلیکیشن بفروشد , بتواند کاری را از پیش پیروز شود ; ولی همین هم یک مشکل دارد .

  اپلیکیشن‌ها بر پایه ی استانداردها و معیارهای گوگل که در هر به‌روزرسانی سرویس ها فروشگاه پلی روی تلفن همراه نصب میشوند , کار می‌کند . در‌حالتی که همین به‌روزرسانی‌ها را هواوی بخواهد انجام دهد , معین نیست چقدر از آن ها با به‌روزرسانی‌های خود گوگل سازگار باشند .

  هنگامی سرویس ها گوگل دردست نباشد

  بعضا از اپلیکیشن‌ها از خدمات گوگل برای کار کردن به کارگیری می نمایند . خدماتی نظیر سیستم‌های پرداخت گوگل , مکان‌یابی و بازی‌های گوگل پلی . درحال حاضر در صورتی نرم افزار اندرویدی که روی گوشی‌های بدون سرویس ها گوگل هواوی نصب‌شده است , برای اجرا دنبال این سرویس ها بگردد و آن‌ها را پیدا نکند , مشخصا دیگر کار نخواهد کرد